Eestist Samosele saada on pealtnäha ehk keerukas, aga mitte ka niiväga.Lennukiga saab nii Samosele kui Ateena. Kohati ka Tallinast otse Ateena.

Piletite ostmiseks tuleks vaadata eelkõige Aegean Airlines’i Tallinn-Ateena otselende ja sellele lisaks siselende Olympicair.com või SkyExpress.gr vahendusel. Hooajavälisel ajal Tallinnast Aegean ei lenda, kuid ta lendab Helsingist.

Silma tasub peal hoida ja Helsingi-Samos hooajalistel tšarteritel (TUI & Finnair). Tui.fi – “pelkät lennot”.

Saame soovitada ka odavat hotelli, hostelit Helsingi lennujaama külje all (Forenom hostel nt). Tasuta bussiga üks peatus lennujaama, jalgsi 500 m.

Ka AirBaltic on variant – just kellajaliselt võib see paljudele sobida Ateena läbimiseks. Samuti tasub vaadata SASi, Norwegian’it, AirBerlini.

Skyscanner.com on aga see platvorm, kust on mugav vaadata kõiki lende koos – see leht koondab ka väga paljusid lennufirmasid. Ise kasutame sageli.

TUI puhul saab nende lehel valida ainult lennu, see on hetkel ilmselt pealt 300.-, aga lennukuupäeva lähenedes on langenud isegi 100 eurole.

Need lennud Finnairiga väljuvad kord nädalas Vantaalt ja hommikul kell 7.30. Kuid muu on väga mugav, enne keskpäeva on otse kohal siin saarel.

Samosele saab Ateenast (Pireusest) ka laevaga – sõidavad Blue Star ja Hellenic Seaways – https://www.ferries.gr/hellenicseaways/ferries-piraeus-ikaria-samos.htm.

Laevagraafikuid saab vaadata mitmelt poolt netist, saame ka saata. Üks ots mul viimati Hellenicuga siia oli 42 eurot. Laevad sõidavad olenevalt liinist 7-11 tundi.

NB! Lennujaamatransport meiega 25 eurot. Taksoga 50 eurot. Karlovassi sadamast 15 eurot. Taksoga 25.-.

NB!! Alates 20. märtsist on meil kokkulepe ka reiside korraldamiseks: kontakit võtta

Anders Vrager (GoTravel)

anders.vrager@go.ee;

+372 5018150. Rohkem otsusekindlust, seltsimehed! Me oleme valvel.