Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Avatud grillihooaeg. 15. jaanuar

Eile, samal ajal kui olime hilisel pärastlõunal mitu tundi elektrita, võtsin nõuks avada grillihooaeg. Inimene vajas küllap pisut valgust ja soojust.
Kõigepealt kala ja siis kana. Kalaga oli lihtne – Karlovassi kalapoest sai hommikul toodud meloniat – on selline kala, mis on suurem kui sardiin, aga väiksem kui mini tsipoura ja ka bakalaros. Väga hea veini ja õllekala ning ka väga hea grillikala – suuruselt ja faktuurilt pisikese ahvena mõõtu.
Kanaga oli keerulisem lugu. Mul oli lõke juba poolteist tundi üleval ja kustumas kui Manolis oma Pythagorase poe meie lähedasel platsil lahti tegi (võtsin tal tegelikult tänaval nööbist kinni) – elektrit veel polnud; külmikust vaid loik keset põrandat. Külmkambrist leidis ta siiski terve kana…
Grill – “patent Lefteris”, on väga aus, ning hind sealjuures. Küpsetab oivaliselt. Järgmine tellimus läks mu emale. 
Elekter oli ära teist korda nädala jooksul. See aga ei häiri, pigem vastupidi – selles väikses mastaabis. Meil on küünlaid eri mõõdus, petrooliumilampe, kamin, grill, taskulambid, tekid, fliisid. 
Kui siin elektrit ei ole, on aga ümberringi vaimustav pimedus – täielik! Vaid koerad hauguvad ja kilomeetrite kaugusel paistavad üksikute serpentiinidel sõitvate autode valgusvihud.

Selleks korraks tunduvad tormipäevad möödas olema. Täna oli kuiv ja päikseline ning järgmistel päevadel peaks olema ka soojem – 12-15 kraadi. 
Päike loojub pärast poolt kuute õhtul ja pimeneb alles pärast kuute. Kevadet siiski oodata pole põhjust, sest ka talvel on siin väga hea olla.

You may also like...