Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Elizabeth – see pikk sihvakas, ja vanim lastest

Püüan ka Elizabethi tegemisi pisut kokku võtta.
Paar nädalat on ta käinud koolis. Hetkel teeb endast paar aastat nooremate klassis keelekümblust, aga varsti ilmselt ikka pannakse omasugustega kokku. Ka teda on vastu võetud väga hästi ning ta on sattunud tõeliselt suurde sotsiaalsesse keerisesse. Kodus teda peaaegu ei näegi.

Esimest korda astus ta niiöelda avalikkuse ette, kui olime siin paar nädalat olnud. Nimelt on siin üks kohvik MeGusto, kus kõik noored kokku saavad. Lisaks veel kaks taverni, aga nendes kohtuvad pigem küla mehed… Niisiis olime siin paar nädalat olnud ja tüdrukutel oli neti puudusest juba nägu hall peas. Ajasin nad kodust välja, et nad Elisa Raamatust endale lugemist tõmbaksid.
MeGustost me veel siis ei teadnud, sest ta on natuke ära peidetud. Niisis plikad liikusid tavernide suunas. Nende ees aga kargas kuskilt ligi üks vanem kreeka naine, seletas pikalt laialt midagi ja vedas nad käe otsas kõigepealt mingi majani, kus käis sees ja siis sealt edasi MeGustosse. Hiljem selgus, et ta on MeGusto omaniku Christose ema ja et ta käis Christose käest wifi parooli küsimas, et plikad sinna viia, sest sääl käivad kõik lähiümbruse noored enne ja pärast kooli.

Tol korralgi oli koht noori täis. Kõik vaatasid suurte silmadega meie plikasid ja ei püüdnudki seda varjata, aga ligi ka keegi ei läinud. Suht veider lugu, aga selle kohviku näol ongi tegu kohaga, kus noored enne kooli kohvi joovad, sest koolibuss saabub pool tundi enne tundide algust ja peale kooli sama moodi, sest peale tunde ja enne bussi väljumist on väike auk.

Niisis Elizabeth oli endiselt üsna üksik. Aga siis meenus mulle õnneks, et kaheksa-üheksa aasta eest oli meil naabripoiss Sokrates, kellega Elizabeth käis tol ajal ka ühes klassis ja tema ema tegeles mesilastega. Nagunii oli vaja mett muretseda ja nii ma Rhaniaga ühendust võtsingi. 
Mee järgi minnes võtsin tüdrukud kaasa ja nii saigi Elizabeth Sokratisega taas kokku viidud. Sokratis räägib juba väikesest peale ka inglise keelt, kuna ta isa on Kanadast. Ühesõnaga win-win. Poiss oli rohkem kui rõõmus (nii tundus), et saab Elizabethi natuke külas tutvustada ja nii ilmselt oma igapäeva ellu pisut vaheldust tuua.
Hiljem kuulsime, et tol korral MeGustos oli tegelikult Sokratis ka seal ja kõik olid olnud vääga huvitatud, et kes need meie plikad on. Nagu öeldud, siis on uued näod sündmus. Ühesõnaga sealt edasi oli juba lihtne. Poiss tutvustas Elizabethi kõigle oma sõpradele ja vastuvõtt oli taas väga tormiline. 
Elizabethi sotsiaalmeedia piiksus hommikust õhtuni. Küll tuldi sõbraks, küll kirjutati ja taheti juttu ajada. Mõned teatasid, et nad käisid koos Elizabethiga esimeses klassis koos….kuigi seda ei mäleta…aga ikkagi. Õige pea läks Elizabeth siin ka kooli ja sotsialiseerumine jätkus tormiliselt.
Koolis tullakse ligi jutuga, et teretulemast meie kooli ja kui tore see on jne. Taheti teha selfisid ja keegi pani ühe sellise pildi isegi oma telefoni taustalildiks. Peale seda me Elizabethi eriti kodus ei kohta. Küll on kellelgi vaja talle külas ringkäiku teha, või on kuskil filmiõhtul, peol või lihtsalt MeGustos. 
Seal on ta juba nii sisse elanud, et oli eelmine nädalavahetus isegi abiks tööl, kuna seal oli mingi live kontsert. MeGusto omanikul on nimelt Elizabethiga ühine huvi – astroloogia. Ju nad nõnda sõbraks said siis.

Lühidalt, tundub, et Elizabethil on elu parim ja kiireim aeg. Igal juhul särab nagu fantapudel. Seda nii heast tujust kui ka näkku tupsutatud glitterist, mis ilmselt on üritustele minnes vaja peale kanda.
Eks pisut teeb meid murelikuks kohalik komme maru noorelt ööklubides käia, mootorratastega ringi kihutada, napsitada ja suitsetada….aga loodame oma plika arukale meelele ja juba väiksena hästi arenenud ohutundele. Loodame, loodame.
Marion

You may also like...