Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Fred, mägede poeg, saab viieseks (5 kuud)

21. kuupäeval viiekuuseks saav Fredy Andreas Maksimov on elumuutuse omaks võtnud iseenesestmõistetavusega, mis võiks meid kõiki kadedaks teha. Ka tundub tal olevat kõige raudsem tervis. Ptüi-ptüi-ptüi…

Alguses korraks tundus, et meie Fredy on küla ainus beebi. Tegelikult ilmselt siiski ei ole. Lihtsalt sügis – talviste ilmadega pole siin kombeks beebisid välja tuua. See, et meie kogu aeg ringi kärutame, on kohalike jaoks arusaamatu. 


Ilmselt peetakse meid hulludeks ja jõhkrateks lapsevintsutajateks, sest väljas on ju külm!!!! Oma 15 kraadi vaid ja tuul…või siis vihm. Meil on küll korralik põhjamaine titevarustus, aga seda ei osata märgata.

Ühel pühapäeval käisime tavernis lõunat söömas. Tite jätsime taverni ette magama. Meie lauas käis päris mitu inimest murelikult uurimas, et miks nii ja äkki ikka tooks käru sisse, kuna väga külm tuul on. Kusjuures asjaolu, et kõik tavernis sees suitsetavad, ei tundu üldse probleem olevat. 
Oleme ka selgitanud, et meil on seal Eestis nii kombeks. Lapsed magavad värskes õhus paremini ja et see on isegi maru kasulik. Ja et mida külmem ja tuulisem, seda parem uni. Kreeklaste ilmed muutuvad selliste väidete peale väga umbusklikuks. 


Keegi arvas, et väga huvitav lähenemine ja et pole osanud asja kunagi nõnda näha. Kreekas polevat see mõeldav. Ainult itaallasest apteeker keksis meid kiites ümber käru. Tema olla oma tütrele sama rääkinud, et titt vaja välja viia, aga tütar pidanud teda segaseks.

Kreeklased on teada titefanaatikud. Titt on kasulik igale poole kaasa võtta, siis sujub kõik libedalt. Ateena lennujaamast väljudes oli Fredy suhelnud pikemalt kolme kreegiga ja hoidnud näpust kinni üht naist lennujaama bussis, mis meid lennukist lennujaama toimetas. 
Poes käies ei jäta ta kedagi külmaks ja enne arve tasumist peab müüja Fredyga maha pika vestluse. Titt rändab alati kellegi sülle ja inimestel pole hirm tulla ja teda sülle võtta. Olgu siis mehed või naised, noored või vanad.

Selline suhtumine aitab kasvada enesekindlaks ja julgeks. Mulle väga meeldib.


Ka ei jätnud me Fredyt kaasa võtmata lähimasse linna siis, kui meil oli vaja maksuametist tax-numbrit – siin toimetamiseks hädavajalikku paberit. Võibolla tänu titele saime hakkama vähem kui poole tunniga.

Näis, kas Fredyst kasvab loomult pigem kreeklane kui eestlane või vastupidi. Hea segu oleks kõige parem, me arvame:)) Äkki need kaks – eestlane ja kreeklane ei olegi nii erinevad.

You may also like...