Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Külaelanikud käisid linna peal…

Karlovassi on sadamalinn saare loodeosas, põhjas. Kui laev saabub Pireuse reidilt Samosele, siis esimene ja meie jaoks kõige lähem peatus ongi Karlovassis. Ka Jaaguga saabusime 10. novembri öösel sealtkaudu.
Käisime täna päeval Karlovassis, et visiteerida peamiselt haigla filiaali ning näidata pediaatrile beebit ja panna paika tema vaktsineerimised ja muud asjad. 
Inglise keelt suurepäraselt kõneleva arstiga laabus kõik väga kenasti. Ühtaegu sai tõdetud, et süsteem, kus last vaatab üle ja ravib kuni 14-aastaseks saamiseni pediaater (nagu Kreekas), on oluliselt targem ja mõistlikum, kui see, et ravi korraldab ja määrab perearst.

Hiljem läksid “maakad” lõunale, viisakasse, laualinadega kohta nimega “Alati & Piperi” (sool ja pipar). Kuidas inimesed üldse käituda ei oska, sellest kõnelevad ilmekalt meie pildid. 
Lõuna koosnes: poolest kanast, riisist, kartulitest, psaronefrist (sealihafilee sütel), lillkapsast ja tomati-kurgi-sibula salatist. Lihtne, aga hea. Roosa sai tükikese liha kaasa.
Kohvi, kooki ja jäätist söömas sai käidud suhteliselt samakoelise nimega kohas – “Meli & gala” (mesi ja piim). Doris oli juba kolm päeva rääkinud gelateriast (jäätisebaar). Topelt ellinikos väärib eraldi minu kiitust.

Karlovassil on mitu mitu nägu ja selle ääre- ning eeslinn on palju huvitavamad kui linna (6000-7000 in) keskus. Sadamapiirkond on eraldi kaunis, linna servas on kõikjal uhkeid neoklassitsistlikke hooneid. Paremas või halvemas korras, ja kui on korras, siis on see lausa vaimustav.
Karlovassis on ka Ida-Egeuse ülikooli kolm fakulteeti, mis teeb sellest noorte linna. Ka pidutsemas käiakse paljuski just seal.

You may also like...