Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Mõeldes suvele Summer in (West Samos)


Καλοκαίρι στη Σάμο!

Kuna abikaasa teatava tooniga nimetab mind viimastel päevadel turismiärimeheks, siis püüan natuke enda kõrgendatud staatust õigustada. 
(Olen nimelt viimasel 4-5 päeval pühendanud päris palju aega siinsetele majadele, kinnisvarale, siiapoole liikuvatele eestlastele-soomlastele ja lennu – ning laevagraafikutele). Mõtted koguvad hoogu, eriti kui oskad juba rohkem kui sadat sõna…

:))
Allpool, enda subjektiivsel valikul tehtud galeriis tahan aga esitleda meie kandi randu – vasakult võttes on need Pefkos, Balos, Kaladakia, Velanidia, Ormos, Votsalakia (Kampos), Psili Ammos, Limnionas, Makria Pounta.
Oluline on siinjuures teada, et Lääne-Samosel – täpsemini Edela-Samosel, paiknevad need rannad kõik ühel joonel umbes 10 km pikkusel alal. Seega, on valida vabalt eri rand hommikusöögiks, lõunaks ja õhtuks. Ning õhtuooteks ka. Ei võta aega rohkem kui 10-12 minti, et minna järgmisesse. Auto soovitatav, aga tehtav ka jalgrattaga.


Meie juurest – 4 km kõrgemalt Marathokamposest pole ka erilist vahet, kõikjale jõuab vähemalt veerand tunniga kohale. Mina isiklikult lõpetasin ujumishooaja 23. detsembril ning alustasin uut veebruari algul. Kahe hooaja vahele jäi 42 päeva.


Aga muidugi, mõtleme juba suvele. Samas, seda mitte just kannatamatult oodates… Sest ees on imeline kevad.

You may also like...