Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Samos, Marathokampos – Kus? Mis? Kuidas?

Me sageli oma Kreeka ja Samose blogide ja päevaraamatutega alustame kusagilt keskelt. Püüame seda viga üldinfoga nüüd täiendada.
On palju oodata, et eesti inimene üldse peaks teadma, kus ta asub, paikneb, kes seal elavad ja kuidas sinna saab. Samos ei ole Samoa…:)) Ega Samaaria.

Meie tulime siia autoga (+laevaga), lapsed ja naised lennukiga. Siia sõidab Ateenast kahe erineva kompanii siselend. Suvehooajal saab siia Helsingist otselennuga (TUI tšarter), Ateena saab Tallinnast aga Aegean Airline’s otselennuga.


Urmo, kes oli meil äsja külas, sai siit Tallinna 100 euroga – ok, on hilissügis, aga ikkagi. Septembris, mil on veel kõrghooaeg, reisisin edasi-tagasi 230 euroga.
* * *
Samos on Ida-Egeuse saarestiku suuremaid, pindalalt Kreekas seitsmes saar, elanikke on siiski ca 35 000 (umbes sama mis Saaremaal). Marathokampos, kus meie elame, on ajalooliselt üks neljast saare halduskeskusest, olles neist kõige väiksem.

Kaartide abil peaks olema nähtav, kus Samos paikneb Egeuse mere ja ranniku suhtes, kui lähedal on ta Türgi rannikule ning millises saare osas elame meie.

You may also like...