Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

TALVINE PÖÖRIPÄEV JA LIMNIONAS

Ei maksa arvata, et meil ilmad siin kogu aeg väga head on. Vahepeal on päris palju sadanud, müristanud, tormanud jne. Mulle meeldib öelda, et Kreekas on kõik natuke suurem ja äkilisem.

Näiteks kui sajab siis täiega kallab. Nagu kõige tugevam sadu, mida eales nähtud. Momentaalselt oled läbimärg. Ükspäev vihma kätte jäädes tundsin, kuidas vesi tuli hetkega läbi mu tepitud talvemantli ja mööda keha alla voolas. Muide Eestis toimis sama mantel väga tänuväärselt. Ma muidugi ei proovinud vihmavee renni all seista sellega…

Tuul on kohati nii tugev, et mul on tõsimeeli tekkinud hirm, et äkki puhub Dorise minema. No me oleme ju kõrgel ja siin ikka kohati on kuhu kukkuda. Külavahel on muidugi turvalisem…aga kuskile jalutama taga küll minna alati ei julge. Ma arvan, et oma 30-35 meetrit sekundis, iiliti rohkemgi, puhub siin aeg-ajalt.

Üks päev oli äikesetorm. Vot äike on siin võimas. Esiteks on heliefektid maksimaalsed ja samal ajal kui kärgatab, lööb kogu öö helelillaks. Ja välku lööb ja müristab mitu tundi ja iga paarikümne sekundi tagant lööb jälle helelillaks jne. Kõhe ja äge samal ajal.

* * *
Täna aga paistis ilmateatest päike ja seda käisime kaemas Limnionase rannas mitte kaugel meie kodust (umbes 10 km). Randu on ju siin järjest ja üldse on siin väga suur valik ilusaid randu. 
Ma olen ajaga väga valivaks muutunud randade suhtes. Mitte iga rand ei ole kohe hea ja mulle meeldiv. Samosel on aga enamus väga viisakad-ilusad ja suurepärased rannad on siin vähemalt pooled. 
Kõnealune Limnionase rand (meist veelgi rohkem edelatippu-läände) on selline täiesti rahuldav, väiksema küla kõrval asuv peene kiviklibuga rand. Eriti hea valik, sest pärast ei ole liiva kõik kohad täis, peen kivi on ilus ja seal sees alati palju teokarpe. 
Samose “Rannaeri” tuleb kindlasti suve poole. Praegu käime lihtsalt kodukandis koibi sirutamas ja meenutame natuke juba ammu tallatud radu.

Õues oli täna oma 15 kraadi, päikese käes ilmselt üle 20. Tekkis vajadus kampsun ära võtta ja koer ronis kõhuni vette. Aldo käis ujumas. Arvas, et vesi on 18 kraadi ringis. Miinimum 17. Ka välja tulles oli soe, ütles.

You may also like...