Samose Lood - mäe ja mere kõrvalt

Uus kostüüm ja kartulid, sibulad

Eelmine nädal sai Aldo sõber Georgioselt tõelise kreeka mehe kostüümi. Sinise kombeka. Sellistega liiguvad siin kõik agrotised (talumehed) ringi, samuti endised meremehed. 


Aldo võttis kohe väga tähta hoiaku seda kandes. Kreeklased olid rahulolevate nägudega. Neile vaga meeldib see, et me nende eluviise üle võtame. 


Nädalavahetusel sai kartulit ja sibulat maha pandud. Georgeosega arutasime, et palju oleks normaalne. Tema ütles, et sibulat paneb ta maha 6 kg. Mõtlesime, et paneme siis meie tagasihoidlikud 4 kg.

Laupäeva hommikul oli Aldol Georgiosega kokkusaamine. Täpselt kell 9 tema maja juures. Aldo jõudis paar minutit enne, aga kreeklane oli juba autos, jalg pedaalil ja valmis kihutama. Ta on meil väga agar sõber. Jõuan ma poole sõnaga mainida, et need lillesibulad….juba tüüp kaevab peenart.
Saime teada, et kartuli vagu ja sibula vagu on kaks täiesti erinevat asja. Aldo kaevas kõvasti ja kui ma kell 12 läksin neile süüa tegema, oli ta juba üsna morn ja unustanud põhjuse, miks on vaja oma asju kasvatada. Ja kes üldse suudab süüa nii palju kartulit ja sibulat…


Igal juhul töö tehtud. Georgios kihutas veel mitu tiiru aiale peale ja näitas kuhu vaja panna tomat, kuhu oad, kuhu piprad, zuccini….ta on valmis meie otsatu aia üleni täis külvama kõiki maailma vilju.Tulemas on paar tormist päeva. Isegi laevaliiklus pidavat seiskuma. Kui kõik jälle normis on, siis läheme naabruses elava soomlase Sanna juurde sõnniku järgi. 

Soomlannal, ta elab Velanidias, on eesel ja hobune, kelle ta on ilmselt ka kuskilt päästnud. Tegu on loomakaitseaktivistiga. Igal juhul tomat pidi hobuse sõnnikul eriti magus saama.puutarha ja koti. kippee, boi, maatalouden…

You may also like...