Samose puhkemajad on eelkõige hea võimalus puhata rahus ja eemal tavapärasest turismist. Meil on viis maja kokku kaheksa majutusega, mis kõik on üsna erineva iseloomuga. Kuid nad kõik on Lääne-Samosel, Marathokampose (meie koduküla) ümber, ca 10 kilomeetri raadiuses.

Meie oleme oma kodukandi üle väga õnnelikud, elame keset loodust, külasid ja maamajapidamise ehedust. Hea meelega jagame seda. Oleme oma tuleviku sidunud selle saare ja saare osaga, töötame, elame ning kasvatame oma lapsi ja kasse, koeri, kanasid siin. See on parim koht maailmas.

Samos on keskmiselt suur saar Ida-Egeuse meres, Kreeka idapiiril. Meist üles jäävad Chios ja Lesbos, kõrvale Ikaria ja Fourni ning allapoole Dodekaneesidesse Patmos, Agathonisi, Arki, Lipsi, Kos, Leros, Rhodos jmt ilusad saared. Siit saare teisest otsast saab ka praamiga Türgi poolele.

Samosel elab pidevalt ca 34 000 inimest, meie piirkonnas (Marathokampose regioon) vaid ca 5000 in. Külas endas (kus on ka Ristikivi maja) on ca 1100 elanikku, Kamposes (A.Adamson) 350-400, Ormoses (Wiiralti stuudiod) 150, Velanidias (Gailit) 250, Limnionases (Masing) 70.

Samos on väga rikas nii ajaloo, võimuvõitluste, traagiliste sündmuste, ajalooliste persoonide (Pythagoras, Polykrates, Aesop, Aristarchus, kapten Stamatis Georgiadis jmt) kui ka looduse poolest. Rääkimata loodusandidest, mis annavad aastas mitu-mitu saaki.

Samos nimelt on statistiliselt Kreeka kõige rohelisem saar, seda suuresti tänu Kerkisele mäele (1465 m) ja Karvounise mäestikule, mille sees on vesi. Väga hea allikavesi joogiks, lähimad allikad on küla ääres. “Ilus” on ilus eestikeelne sõna selle kohta, mis siin on… Mina näiteks võtsin siin elatud esimese viie kuuga 11 kg alla ning naine vaatab mind uue pilguga.

Samos on heas mõttes keskmine saar. Siin on kõike. Aga mitte liiga palju ega liiga vähe. Nii on ka turismiga. Kuna inimene kaugemalt on siia pigem oodatud, on külaline väga austatud, samas ei tülita keegi sind ülearu, on tagatud privaatsus. Ka hinnad on mõistlikud, eriti Kpklaadidega (Mykonos, Santorini, Paros, Milos) võrreldes. Inimesed on uhked, kreeklased on sõna heas mõttes uhked, nagu nad on ka keerulised – neid mõista on suur kunst.

Samos ei ole üle kultiveeritud, üle rahvastatud, on mõnus rahulik kulgemine. Sõna otseses mõttes selliseid kohti, mis on turistikülad, peaaegu et ei ole. Kõikjal elavad ja toimetavad aastaringselt inimesed.

Kamposes (Votsalakia), tõsi, on kesksuvel ja ka kuni 15. septembrini üsna vilgas, kuid ka see on vahelduseks tore – annab kohalikele tööd ja leiba.

Samose Loome- ja Puhkemajad alustasid tegevust 2019 a kevadel. Meie pere elas Samosel ka 2010-2011, tagasi ankrusse triivisime siia 2018 sügisel. Kavatsusega jääda igavesti; vähemalt meie – “vanainimesed”.

Lapsed käivad koolis, ise muutusime elukutselt pigem farmeriteks. Mina olen meessoost ehk agrotis. Lisaks siis need majad nüüd, mis võiks pakkuda head peavarju meie sõpradele-tuttavatele, külalistele. Aitäh, et olete ka meid aidanud ja juba elavat huvi tundnud. Tahame aidata täita ka neid soove, kui juhtub, et meie majad on täis. Leiame muud ja võibolla veel ägedamat!

Meil on külaliste jaoks erinevaid maju, just oma iseloomult. Tutvuge nendega lehe sees- rubrigis MAJAD.

Samosele saabuvad külalised saavad osa ka meie külalislahkusest. Aitame väga erinevate asjadega, alustades lennujaamatranspordiga, kuni mee ja veiniga varustamine. Ekskursioonid külades, koopad-matkad, külas söömine kohalike juures, paadisõidud, kalastus, maalimine, hobused jne. Proovime täita eri soove. Ka autorent meie kaudu, oluliselt soodsam.

Hoiame ka normaalset hinnataset. Kui madalhooajal saavad meie suures enamuses loomekülalised nautida väga odavat hinda (madalamat kui kuuüür Mustamäe kahtoalises), siis suvel on majutuse hind samuti sõbralik: kõige kallimas majas algab öö hind numbriga viis, odavamates kahe-kolmega.

Hinnakiri – Hinnasto – Prices 2020

* * *

Tasub minna rubriigi juurde “Kuidas Samosele saab?”. Seejärel on kõik vajalikud ettevalmistused tehtud. Kuulmiseni, kohtumiseni!

Aldo Maksimov
+372 53 465 182
+30 697 4133 422

www.houseinsamos.net; FB: Samose Lood