Samose puhkemajad on eelkõige hea võimalus puhata rahus ja eemal tavapärasest turismist. Meie majutused on hästi varustatud ja sisaldavad detaile, millest ise oma kümnete kreeka reiside ajal puudust oleme tundnud.

Meie saar ei ole turismist lämmatatud, meil puuduvad suured resortid ja komertslik keskond. Elu on väga lihtne ja maalähedane. Hotellid, poed ja restoranid on peamiselt pereärid. Tõeline kreekalik kogemus on alati garanteeritud. Koht kus sind tuntakse iga aasta ära ja tervitatakse kui kallist sõpra.

Meil on valida 4 erineva maja ja 3 studio vahel. Nad on üsna erineva iseloomuga, kuid paiknevad kõik Lääne-Samose lõunarannikul, Marathokampose piirkonnas, ca 10 kilomeetri raadiuses.

Meie oleme oma kodukandi üle väga õnnelikud, elame keset loodust, külasid ja maamajapidamise ehedust. Hea meelega jagame seda. Oleme oma tuleviku sidunud selle saare ja saare osaga, töötame, elame ning kasvatame oma lapsi ja kasse, koeri, kanasid siin. See on parim koht maailmas.

Samos on keskmiselt suur saar Ida-Egeuse meres, Kreeka idapiiril. Meist üles jäävad Chios ja Lesbos, kõrvale Ikaria ja Fourni ning allapoole Dodekaneesidesse Patmos, Agathonisi, Arki, Lipsi, Kos, Leros, Rhodos jmt ilusad saared. Siit saare teisest otsast saab ka praamiga Türgi poolele.

Samosel elab pidevalt ca 34 000 inimest, meie piirkonnas (Marathokampose regioon) vaid ca 5000 in. Külas endas (kus on ka Underi maja) on ca 1100 elanikku, Kamposes ( O.Lutsu maja) 350-400, Ormoses (Wiiralti stuudiod) 150, Velanidias (Gailit) 250, Limnionases (Masing) 70.

Samos on väga rikas nii ajaloo, võimuvõitluste, traagiliste sündmuste, ajalooliste persoonide (Pythagoras, Polykrates, Aesop, Aristarchus, kapten Stamatis Georgiadis jmt) kui ka looduse poolest. Rääkimata loodusandidest, mis annavad aastas mitu-mitu saaki.

Samos nimelt on statistiliselt Kreeka kõige rohelisem saar, seda suuresti tänu Kerkisele mäele (1465 m) ja Karvounise mäestikule, mille sees on vesi. Väga hea allikavesi joogiks, allikaid leidub kõikjal. “Ilus” on ilus eestikeelne sõna selle kohta, mis siin on… Mina näiteks võtsin siin elatud esimese viie kuuga 11 kg alla, sest isegi kui sa ei taha, on elu siin igas mõttes tervislik.

Samos on heas mõttes keskmine saar. Siin on kõike. Aga mitte liiga palju ega liiga vähe. Nii on ka turismiga. Kuna inimene kaugemalt on siia pigem oodatud, on külaline väga austatud, samas ei tülita keegi sind ülearu, on tagatud privaatsus. Ka hinnad on mõistlikud, eriti Kyklaadidega (Mykonos, Santorini, Paros, Milos) võrreldes. Inimesed on lahked ja usaldavad. Viisakad ja helde käega jagades kõike mis neil on, tehes kingitusi heaast südamest ja mitte tingimata midagi vastu saamata. Turisti austatakse ja armastatakse, sest just see toob leiva lauale.

Samos ei ole üle kultiveeritud, üle rahvastatud, on mõnus rahulik kulgemine. Sõna otseses mõttes selliseid kohti, mis on turistikülad, peaaegu et ei ole. Kõikjal elavad ja toimetavad aastaringselt kohalikud inimesed.

Kamposes (Votsalakia), tõsi, on kesksuvel ja ka kuni 15. septembrini üsna vilgas, kuid ka see on vahelduseks tore – annab kohalikele tööd ja leiba. Kaks kilomeetrit pikk liivarand pakub aga ka kõige kiiremal ajal kohti, kus sinust 50 m raadiuses pole kedagi teist. Kamposes on meil pakkuda O. Lutsu maja, mis mahutab maksimaalselt 5 inimest. Tegu on meie parima majutusega, sest kõik poed ja restoranid on käe-jala juures ning auto rentimine pole otseselt vajalik.

Samose Loome- ja Puhkemajad alustasid tegevust 2019 a kevadel. Meie pere elas Samosel ka 2010-2011, tagasi ankrusse triivisime siia 2018 sügisel. Kavatsusega jääda igavesti; vähemalt meie – “vanainimesed”. Lapsed käivad siin koolis, ise peame puhkemajasid ja tegeleme kirjutamisega.

Meil on külaliste jaoks erinevaid maju, just oma iseloomult. Tutvuge nendega lehe sees- rubrigis MAJAD.

Samosele saabuvad külalised saavad osa ka meie külalislahkusest. Aitame väga erinevate asjadega, alustades lennujaamatranspordiga, kuni kohaliku mee ja veiniga varustamiseni. Ekskursioonid külades, koopad-matkad, külas söömine kohalike juures, paadisõidud, kalastus, maalimine jne. Proovime täita eri soove. Ka autorent meie kaudu, oluliselt soodsam.

Hoiame ka normaalset hinnataset. Kui madalhooajal saavad meie suures enamuses loomekülalised nautida väga odavat hinda (madalamat kui kuuüür Mustamäe kahtoalises), siis suvel on majutuse hind samuti sõbralik.

* * *

Tasub minna rubriigi juurde “Kuidas Samosele saab?”. Seejärel on kõik vajalikud ettevalmistused tehtud. Kuulmiseni, kohtumiseni!

Aldo ja Marion Maksimov
+372 53 465 182
+30 697 4133 422

FB: Samose Lood