Welcome to Samos!

Samose Lood

Samose Lood – mäe ja mere kõrvalt

Kolm nädalat Samost. Vihma kallab

Elizabeth arvas, et peaks kindlasti ikkagi blogi pidama. Ilmselt on see mõistlik, sest pärast on endal väga helge lugeda.

Eelmisest korrast Samosel, kui olime siin pikemalt, on möödas pea üheksa aastat. Vahepeal on käidud väga palju mööda Kreekat, aga midagi sellist pole siiski leidnud. Siin on meie maailma parim koht.

Mis siin siis nii erilist on? Mõtlesin üks päev, vaadates ühele ja siis teisele poole. Kas ma armastan rohkem seda aukartust tekitavat Kerkise mäge või merd selle ees…. Ei suutnudki valida.

Veel on siin väga roheline loodus. Samos on statistiliselt Kreeka kõige rohelisem saar. Ühesõnaga on keskkond siin täiuslik. Mina hindan eelkõige loodust, Aldo armastab inimesi ja külasid, maju ja üldse kõike, mida inimese käsi on teinud. Ka lihtsust, avatust ja siirast heasoovlikkust, mida siin igal samul kogeme.

Kevadel maadles Aldo tollases töökohas ebasõbraliku kollektiiviga ja jäi õnneks koduse töö peale, mis mõjus kogu perele väga hästi. Mäletan, et ütlesin möödaminnes, et kui Aldo sügiseks pole tööle läinud, siis sõidame Samosele… ja nii läkski, et sõnakõlksust sai reaalsus.

Ma olen tähele pannud, et vahest elus pingutad elu eest mingi asja nimel. Aga välja midagi ei tule, punnita kuidas jaksad. Samas kui mõni ettevõtmine läheb nagu ise enesest. Sama oli selle plaani ja teostusega. Kõik sujus nii lihtsalt. Kõik lahendused tulid sisuliselt iseenesest kätte. Nagu näitkes laste kooli osas lahendus koduõppe programmi näol Rakvere Waldorf koolis, mõningad praktilised asjaajamised, Samosel maja leidmine distantsilt ja palju muud.

Lisaks olime me ka ühel meelel – kuhu kolida, mis külla kolida. Kohapeal on ka kõik nii uskumatult libedalt läinud, nagu polekski tegu Kreekaga. Ime on ka see, et kõik me viis oleme selle otsuse osas ühel meelel ja keegi ei virise ega igatse tagasi. Ja et ka oma meelsust näidata, otsustas Fredy, neljakuune, kõikse 3,5 h lennukis magada. Olgu öeldud, et magamine pole tal üldse tugev külg.

Niisiis me oleme kohal. Oma unistuses ja eluideaalis. Näis kas tegu on illusiooniga või võibki vahest inimene olla rahul ja mitte arvata, et mujal on parem.

Vihm on lõppenud, rõdu aknast linnulennul paari kilomeetri kaugusel paistab meri, laineharjad on valged, rannaäär on jälle türkiissinine. Silma kõrgusel liigub mööda pilv nagu aur. Õues on 15 kraadi sooja.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.